Management controller - Veszprém

Partnerünk a gépjárművek legkülönbözőbb kategóriáihoz tervezi, gyártja és értékesíti termékeit, és mára az észak- amerikai, európai és ázsiai piacok domináns autógyártóinak partnereként a világ legnagyobb autóipari beszállítóinak egyikévé vált.
Új lehetőség nyílt az alábbi pozícióba:

További információk

Feladatok

Költségtervezés (éves, terv, outlook), elemzés, havi-, éves jelentések készítése:

  • a vállalati költségtervezés koordinálása
  • társosztályokkal, társvállalatokal való kapcsolattartás
  • létszámterv, eredmény-kimutatás
  • mérleg tételek elemzése

Termékek önköltség-, elő-, és utókalkulációja, árkalkuláció:

  • termékismeret
  • termelés segítése, a tervezési elemzési feladatokban, rendszeres visszajelzés
  • hatékonyság követése, elemzése
  • IC árak kalkulálása, ill. ármegállapodások társvállalatokkal
  • Belső IAR/CAA eszközök működtetése (projektek eredményessége és beruházás igénye)

Költséghelyi költségek ellenőrzése, management információk:

  • terv-tény költségek összehasonlitása, elemzése
  • költségcsökkentő programok kidolgozása, nyomonkövetése
  • management információs rendszer karbantartása, és folyamatos fejlesztése

Eredményszámítás, havi zárás:

  • közreműködés a havi eredmény megállapításában, az eredmény-kimutatás sorainak elemzése és
  • ellenőrzése

Jelentések készitése, az osztály mindennapi munkájának segitése, készletek figyelése:

  • részvétel a rendszeres jelentési tevékenységekben
  • ad hoc analízisek készítése a management részére
  • Készlet elemzés

LSF szabvány alkalmazása:

  • megfelelés a cég belső ellenőrzési rendszerének, auditokon való részvétel
  • folyamatos leltár könyvelése, elemzése

SAP kulcsfelhasználói feladatok ellátása:

  • a kulcsfelhasználó távolléte esetén az SAP feladatok ellátása

Elvárások

  • Közgazdász diploma
  • Minimum 5-8 év controlling (leader) szakmai tapasztalat
  • Angol nyelv tárgyalóképes ismerete